המרצים שלנו

ניר חן

מרצה בנושאים:   כלכלה   סטטיסטיקה
ניר הוא כוכב עולה בלימודי הכלכלה. סקר שכלל 200 סטודנטים מאוניברסיטת חיפה, מהטכניון וממגוון מכללות באיזור מצא שניר הוא המרצה לכלכלה הפופולרי והמוכר ביותר בצפון.

השיעור שניר העביר היה בקורס מבוא למיקרו, בהיותו סטודנט בשנה ראשונה לסטודנטים שלמדו איתו באותה שכבה.

לשיעור הראשון הגיעו 14 סטודנטים בלבד אולם הבשורה על איכות השיעור עברה מפה לאוזן ולשיעור השני הגיעו כבר קרוב ל-200 סטודנטים אשר ביקשו להבין כלכלה ברמה גבוהה.

לפי ניר, כמות האנשים גרמה לו "לרעוד מפחד" אולם הוא העביר את השיעור בהצלחה ומאז סטודנטים לא מרשים לעצמם לפספס אף שיעור שלו. לדבריו, הוא מעולם לא פגש בתלמיד שבאמת השקיע מכל הלב ולא הצליח לעבור את המבחן.

לניר תואר ראשון בכלכלה ובפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה, כאשר את החלק הכלכלי בתואר הוא סיים עם ממוצע מדהים של 97 אשר לא נראה באוניברסיטת חיפה שנים רבות. בנוסף, ניר עומד לסיים תואר שני בכלכלה במסלול למצטיינים משותף לטכניון ולאוניברסיטת חיפה.

הפוטנציאל של ניר לא חמק מעיניהם של ראשי החוג לכלכלה באוניברסיטה, אשר הציעו לו מלגת לימודים לאוניברסיטת Brown היוקרתית אשר נחשבת לאחת מ-7 האוניברסיטאות הטובות בארה"ב, אולם ניר סירב לה ומתכנן להמשיך את לימודי הדוקטורט שלו באוניברסיטת MIT.

המוטו של ניר: "מצוינות היא 1% גאונות ו-99% עבודה קשה"
ציטוט נבחר של תלמיד: "כשאתה רואה את ניר חן מלמד, אתה פשוט מבין כמה מרצים אחרים לא מבינים"

חן הררי

מרצה בנושאים:   מתמטיקה   סטטיסטיקה
אם ניר חן הוא כוכב עולה בלימודי הכלכלה, אז חן הררי הוא מטאור לוהט בלימודי מתמטיקה.
עוד לפני סיום התואר הראשון שלו, חן כבר התחיל לתרגל מתמטיקה בטכניון, תפקיד השמור למסטרנטים ודוקטורנטים בלבד (אלא אם אתה מטאור לוהט).

לאחר כשנה בתפקיד, חן כבר זכה בפרס "המתרגל המצטיין של הטכניון", כאשר סטודנטים בטכניון נתנו לו במשוב את הציונים הגבוהים ביותר מבין כל המתרגלים למתמטיקה, ותיקים ככל שיהיו.

בהיותו סטודנט לתואר ראשון, חן כבר מונה למפקח על רמת ההוראה של 30 מתרגלים אחרים בטכניון , מסטרנטים ודוקטורנטים כאחד, אשר חלקם בעצמם היו המתרגלים שלו.

לחן תואר כפול בפיסיקה ובחשמל מהטכניון, אשר נחשב בעיני רבים לתואר הקשה ביותר בארץ, מה שלא מנע מחן לסיים אותו בהצטיינות יתרה.

המוטו של חן: "גרף בסך הכול יוביל אתכם מנקודה A לנקודה B. הכישרון שלכם יוביל אתכם לאן שתרצו"
ציטוט נבחר של תלמיד: "לא משנה מה חן מלמד, גם אם זאת תורת הכאוס, המספרים עדיין יסתדרו לך בראש"

עופר יזהר-ברנע

מרצה בנושאים:   ביולוגיה
אצל כולנו, תכונות הקשורות לאינטילגנציה, מראה ואופי עוברות בתורשה. אבל אצל עופר, גם יכולת הדרכה עוברת בתורשה שכן הוראת מדעי החיים היא ב-DNA שלו.
עופר הוא ביולוג מחונן הבקיא ושולט בעולם המושגים הרחב של מדעי החיים, כאשר עוד בהיותו עתודאי צעיר, עופר לימד את חבריו לספסל הלימודים קורסים מורכבים כגון הנדסה גנטית, מיקרוביולוגיה וביולוגיה מולקולרית.

עופר החליט שללמוד במוסד לימודים אחד זה בנאלי מידי ולכן את התואר הראשון שלו בביולוגיה הוא עשה באוניברסיטת בן-גוריון, את התואר השני בטכניון וכיום הוא דוקטורנט באוניברסיטת תל-אביב. כמובן שאת התארים עופר סיים עם ממוצע גבוה והצטיינות.
כאשר אנחנו אומרים "הצטיינות" בהקשר של עופר, אנחנו לא מתכוונים רק לממוצע ציונים גבוה אלא הרבה מעבר: בשנת 2012 זכה עופר בפרס ליטן במצוינות במחקר מטעם קרן ליטן והפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה בטכניון.
מגוון מוסדות הלימוד בהם עופר למד ולימד הקנה לו ראייה רחבה על תוכניות הלימודים בביולוגיה הקיימות בישראל וניסיון רב בהוראת קורסי הליבה בביולוגיה.

בנוסף להיותו מרצה בסטאדיס, עופר חוקר את הגנטיקה של החירשות, כאשר מחקרו עוסק בתוכנית האפיגנטית להתפתחות והתבגרות האוזן הפנימית והשמיעה.

המוטו של עופר: "האבולוציה הביאה אתכם עד הלום. אני אקח אתכם לשלב הבא: ביולוגים."
ציטוט נבחר של תלמיד: "בשביל ללמוד טוב צריך מוח גדול. בשביל ללמד טוב צריך גם לב גדול. אצל עופר שני האיברים הללו גדולים באופן לא פרופרציונאלי".

×